Παρασκευή, 30 Ιανουαρίου 2009

Λείπει το ντέρμπι απ' την Α' κατηγορία

Με το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρόγραμμα όλων των ομίλων της Α' κατηγορίας, εκτός του 4ου που θα διεξαχθεί η 17η, με τους πρωτοπόρους να έχουν εύκολο θεωρητικά έργο όσον αφορά την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης. Η Προοδευτική Λάρυμνας αγωνίζεται στην έδρα του Ρεγγινίου στον 1ο όμιλο, ενώ σ' αυτή του Ν.Κρίκελου ο Ηρακλής Ροδίτσας στον 2ο. Στον 3ο όμιλο ο Όμβρος θα υποδεχθεί τον Κένταυρο Μελιταίας ενώ στον 4ο ο Αστέρας Σταυρού τον Κεραυνό Αγ.Γεωργίου. Στον 5ο τέλος όμιλο τα Καλύβια υποδέχονται το πρωτοπόρο Αρχάνι. Αναλυτικότερα τα παιχνίδια με τους διαιτητές (σε παρένθεση οι βοηθοί):

1ος όμιλος (Κυριακή 1/2 15.00):
Ολυμπιακός Εξάρχου - Κόμνηνος
Δόσκορης (Λουκάς Δ. - Μπακάλης)
Ρεγγίνι - Προοδευτική Λάρυμνας
Ντζάθας (Κοτσιλίτης Α. - Αυγέρης)
Αστέρας Αγ.Σεραφείμ - Αγρότης Τραγάνας
Οικονόμου (Κουτσόβουλος - Κατσόγιαννος)
Πανζελιακός - Παρνασσός Αμφίκλειας
Κόντος (Σκάρλας - Δαουκλιώτη Εύα)
Αετός Μενδενίτσας - Ευβοϊκός Λογγού
Δουδούμης (Πατάγιας - Αποστόλου Γωγώ)
Καμένα Βούρλα - Δαφνησιακός Αρκίτσας
Ζιώγας (Καραγεώργος - Παραστατίδης)
Αταλάντη '92 - Μαλεσίνα (Σάββατο 15.00)
Δαουκλιώτης (Σκεπετάρης - Μπακάλης)

Στην βαθμολογία:
1. Προοδευτική Λάρυμνας 52
2. Αγρότης Τραγάνας 46
3. Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 42
4. Καμένα Βούρλα 35
5. Αετός Μενδενίτσας 24
6. Παρνασσός Αμφίκλειας 23
-. Ευβοϊκός Λογγού 23
8. Ρεγγίνι 19
9. Δαγνησιακός Αρκίτσας 18
10. Πανζελιακός 16
-. Ολυμπιακός Εξάρχου 16
-. Μαλεσίνα 16
13. Κόμνηνος 13
14. Αταλάντη '92 9

2ος όμιλος (Κυριακή 1/2 15.00):
Μαγνησιακός - Ελπίδες
Σταματής (Κουντουργιώτης - Καπετανόπουλος)
Βαρδάτες - Καραβόμυλος -
Πελασγιακός - Αλπίνη Γοργοπόταμου
Χανής Σ. (Τσιαφίτσας - Αναγνώστου)
ΑΕΝΑ - Νίκη Αγ.Παρασκευής
Δαουκλιώτης Κ. (Ξηρομερίτης - Μαστρογιάννης)
Προμηθέας - Ηράκλεια
Τσάβος (Παγιατάκη Καλούσα - Βλάχος)
Κένταυρος Αχινού - Ράχες
Λιτοσελίτης (Κούντζος - Παπαμίχος)
Ν.Κρίκελο - Ηρακλής Ροδίτσας
Μπλούνας (Πουγκακιώτης Ε. - Τσαλίκης)

Στην βαθμολογία:
1. Ηρακλής Ροδίτσας 44
2. Προμηθέας 42
-. Ράχες 42
4. Μαγνησιακός 41
5. Ελπίδες 31
6. Ν.Κρίκελο 29
-. Νίκη Αγ.Παρασκευής 26
8. Πελασγιακός 26
-. Κένταυρος Αχινού 25
10. Ηράκλεια 21
11. Βαρδάτες 10
-. ΑΕΝΑ 10
13. Αλπίνη Γοργοπόταμου 7
14. Καραβόμυλος -

3ος όμιλος (Κυριακή 1/2 10.30):
Όμβρος - Κένταυρος Μελιταίας
Ξαρχάς (Τσαδήμας - Βεργέτης)
Όθρυς Ανάβρας - Εκκάρα
Δαουκλιώτης Κ. (Κατσόγιαννος - Δούβρος)
Μακρολίβαδο - Λυγαριά
Κούντζος (Μαστρογιάννης - Αυγέρης)
Αχιλλέας Δομοκού - Άρης Λαμίας
Γκαλιμάνης (Καπετανόπουλος - Γιαννακου)
Ν.Μοναστήρι - Ατσαλένιος Πετρωτού
Βλάχος (Τσαλίκης - Φλώρος)
Κορομηλιά - Καλαμάκι (γήπ.ΕΠΣΦ)
Καταραχιάς (Ζιώγας - Κουντουργιώτης)
Δίβρη - Ευρυτανικός (15.00)
Μουτσώκος (Ζαφείρης - Φλώρος)

Στην βαθμολογία:
1. Όμβρος 49
2. Αχιλλέας Δομοκού 47
3. Εκκάρα 38
4. Δίβρη 35
5. Μακρολίβαδο 29
6. Καλαμάκι 25
7. Κορομηλιά 24
8. Ν.Μοναστήρι 23
-. Ατσαλένιος Πετρωτού 23
10. Ευρυτανικός 20
11. Άρης Λαμίας 18
12. Λυγαριά 15
13. Κένταυρος Μελιταίας 12
14. Όθρυς Ανάβρας 3

4ος όμιλος (Σάββατο 31/1 15.00):
Παγκρατιακός - Θύελλα Ροδωνιάς
Παπαμίχος (Κάντζαρης Κ. - Παγιατάκη Καλούσα)
Αόρατος Λευκάδας - Μεξιατικός -
Αστέρας Σταυρού - Κεραυνός Αγ.Γεωργίου
Ντζάθας (Κάντζαρης Φ. - Πουγκακιώτης)
Ατρόμητος Αμουρίου - Βράχα
Οικονόμου (Παπασταθόπουλος Σ. - Κοτσιλίτης Α.)
Βίτωλη - Καστρί
Βελέντζας (Χανής Σ. - Τσαδήμας)

Στην βαθμολογία:
1. Αστέρας Σταυρού 39
2. Καστρί 37
3. Κεραυνός Αγ.Γεωργίου 32
4. Ατρόμητος Αμουρίου 30
5. Βίτωλη 20
6. Μεξιατικός 19
-. Βράχα 19
8. Παγκρατιακός 15
9. Θύελλα Ροδωνιάς 11
10. Αόρατος Λευκάδας -

5ος όμιλος (Κυριακή 1/2 10.30):
Δόξα Ζηλευτού - Γραμμένη
Ξηρομερίτης (Παραστατίδης - Αναγνώστου)
Καλύβια - Αρχάνι
Οικονόμου (Πατάγιας - Δαουκλιώτη Εύα)
Σπερχειάδα '05 - Μεσοποταμία
Μουτσώκος (Παπασταθόπουλος Σ. - Μπάμπαλης)
Τσούκα - Ατρόμητος Π.Γιαννιτσούς
Σκεπετάρης (Ζαφείρης - Μαρανδιανός)
Ν.Γιαννιτσού - Τυμφρηστός (γήπ.ΕΠΣΦ 12.30)
Γιαννόπουλος (Ζυγούρης - Παπασταθόπουλος Π.)
Ολυμπιακός Λαμίας - Παμφθιωτικός (γήπ. Γαλανέικων 12.30)
Βελέντζας (Κάντζαρης Κ. - Κάντζαρης Φ.)
Ρεπό: Πλατύστομο

Στην βαθμολογία:
1. Αρχάνι 46
2. Ολυμπιακός Λαμίας 42
-. Σπερχειάδα '05 42
4. Ν.Γιαννιτσού 30
5. Τσούκα 29
6. Τυμφρηστός 24
7. Καλύβια 22
8. Παμφθιωτικός 17
9. Δόξα Ζηλευτού 14
-. Πλατύστομο 14
11. Ατρόμητος Π.Γιαννιτσούς 13
12. Μεσοποταμία 9
13. Γραμμένη 6

Δεν υπάρχουν σχόλια: