Δευτέρα 12 Ιανουαρίου 2009

ΑΟ Γιαννιτσούς - Καλύβια 2-2

Άξιζε κάτι παραπάνω η ομάδα του ΑΟ Γιαννιτσούς στο χθεσινό παιχνίδι αφού ευτύχησε να προηγηθεί 2-0 στο ημίχρονο με δυο γκολ του Κόλα Ζαμίρ, το ένα καλύτερο από το άλλο. Στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έπαιξαν πολύ έξυπνα με την μπάλα κάτω και αλληλοκάλυψη στην άμυνα. Στο 2ο ημίχρονο όμως η ομάδα των Καλυβίων μείωσε αρχικά με τον Στριφτό στο 55' (γκολ που ξεκίνησε από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ) και ισοφάρισε στο 61΄ με πολύ αυστηρό πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής.
Στη συνέχεια το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για την νίκη, όμως το τελικό σφύριγμα "έκοψε" 2 βαθμούς από τους γηπεδούχους που τους άξιζαν.
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Δημήτρης Ιγγλέζος που κάλυψε το αριστερό άκρο της άμυνας της Γιαννιτσούς και ο Σμαργιαννάκης στο διάστημα που αγωνίστηκε.