Δευτέρα, 12 Ιανουαρίου 2009

Ξεχώρισε η νίκη του Προμηθέα

Νικηφόρα συνέχισαν οι πρωτοπόροι των 5 ομίλων της Α' κατηγορίας για μια ακόμη αγωνιστική. Αξιοσημείωτο το πέρασμα του Προμηθέα απ' την έδρα της Μαγνησίας. Σε όλους τους ομίλους διεξήχθη η 16η αγωνιστική, εκτός του 4ου όπου είχαμε την 14η. Στον 1ο όμιλο η Λάρυμνα πέρασε απ'ο τα Κόμνηνα, όπως κι ο Προμηθέας απ' την Μαγνησία στο ντέρμπι κορυφής του 2ου. Στον 3ο όμιλο η Ομβριακή νίκησε για μια ακόμη αγωνιστική όπως και ο Σταυρός στον 4ο, ενώ στον 5ο συνεχίζει την πορεία του προς την άνοδο στην Α1. Αναλυτικότερα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Λογγός - Ρεγγίνι 0-3
Αρκίτσα- Αμφίκλεια 1-1
Μαλεσίνα - Τραγάνα 1-4
Κόμνηνα - Λάρυμνα 2-4
Έξαρχος - Άγ.Σεραφείμ 1-2
Αταλάντη '92 - Ζέλι 1-2
Καμένα Βούρλα - Μενδενίτσα 6-1

Στην βαθμολογία:
1. ΛΑΡΥΜΝΑ 46
2. ΤΡΑΓΑΝΑ 40
3. ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ 36
4. ΚΑΜ. ΒΟΥΡΛΑ 31
5. ΛΟΓΓΟΣ 23
-. ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ 23
7. ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑ 18
8. ΡΕΓΓΙΝΙ 16
-. ΜΑΛΕΣΙΝΑ 16
10. ΑΡΚΙΤΣΑ 15
-. ΕΞΑΡΧΟΣ 15
12. ΖΕΛΙ 13
13. ΚΟΜΝΗΝΑ12
14. ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΄92 8

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ράχες - Πελασγία 4-1
Ροδίτσα - Ηράκλεια 3-0
Ελπίδες - Αγ.Παρασκευή 5-1
Καραβόμυλος - Γοργοπόταμος 0-3 α.α.
Βαρδάτες - ΑΕΝΑ 5-1
Ν.Κρίκελο - Αχινός 3-1
Μαγνησία - Προμηθέας 0-1

Στην βαθμολογία:
1. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 39
2. ΡΑΧΕΣ 38
-. ΡΟΔΙΤΣΑ 38
4. ΜΑΓΝΗΣΙΑ 35
5. ΕΛΠΙΔΕΣ 28
6. Ν.ΚΡΙΚΕΛΟ 26
7. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25
8. ΑΧΙΝΟΣ 22
-. ΠΕΛΑΣΓΙΑ 22
10. ΗΡΑΚΛΕΙΑ 18
11. ΒΑΡΔΑΤΕΣ 10
12. ΑΕΝΑ 7
-. ΓΟΡΓΟΠΟΤΑΜΟΣ 7
14. ΚΑΡΑΒΟΜΥΛΟΣ -

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Καλαμάκι - Μακρολίβαδο 1-3
Ευρυτανικός - Πετρωτό 2-1
Μελιταία - Άρης Λαμίας 3-1
Εκκάρα - Λυγαριά 4-0
Ανάβρα - Δομοκός 0-4
Ομβριακή - Ν.Μοναστήρι 2-0
Δίβρη - Κορομηλιά 5-1

Στην βαθμολογία:
1. ΟΜΒΡΙΑΚΗ 43
2. ΔΟΜΟΚΟΣ 41
3. ΔΙΒΡΗ 35
4. ΕΚΚΑΡΑ 34
5. ΜΑΚΡΟΛΙΒΑΔΟ 25
6. ΚΟΡΟΜΗΛΙΑ 24
7. Ν. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ 22
-. ΚΑΛΑΜΑΚΙ 22
9. ΠΕΤΡΩΤΟ 21
10. ΑΡΗΣ ΛΑΜΙΑΣ 18
11. ΛΥΓΑΡΙΑ 14
-. ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ 14
13. ΜΕΛΙΤΑΙΑ 9
14. ΑΝΑΒΡΑ 0

4ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγ.)
Μεξιάτες - Σταυρός 0-3
Καστρί - Άγ.Γεώργιος 6-0
Βίτωλη - Λευκάδα 3-0 α.α.
Αμούρι - Παγκράτι 4-0
Βράχα - Ροδωνιά 3-1

Στην βαθμολογία:
1. ΣΤΑΥΡΟΣ 36
2. ΚΑΣΤΡΙ 31
3. ΑΜΟΥΡΙ 27
4. ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26
5. ΒΙΤΩΛΗ 20
6. ΜΕΞΙΑΤΕΣ 16
7. ΠΑΓΚΡΑΤΙ 15
8. ΒΡΑΧΑ 13
9. ΡΟΔΩΝΙΑ 8
10. ΛΕΥΚΑΔΑ -

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Μεσοποταμία - Ζηλευτό 2-0
Π.Γιαννιτσού - Αρχάνι 0-2
Πλατύστομο - Ολυμπιακός Λαμίας 0-3
Ν.Γιαννιτσού - Καλύβια 2-2
Τσούκα - Σπερχειάδα '05 2-3
Τυμφρηστός - Παμφθιωτικός 3-1
ΡΕΠΟ: Γραμμένη

Στην βαθμολογία:
1. ΑΡΧΑΝΙ 40
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜ. 36
-. ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 05 36
4. Ν. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥ 27
5. ΤΣΟΥΚΑ 26
6. ΤΥΜΦΡΗΣΤΟΣ 24
7. ΚΑΛΥΒΙΑ 19
8. ΠΛΑΤΥΣΤΟΜΟ 14
-. ΖΗΛΕΥΤΟ 14
10. ΠΑΜΦΘΙΩΤΙΚΟΣ 11
11. Π.ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥ 10
12. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑ 9
13. ΓΡΑΜΜΕΝΗ 6

Δεν υπάρχουν σχόλια: