Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2008

Συνέντευξη Τύπου Τσάμη - Λάππα μετά το χθεσινό παιχνίδι

Κώστας Λάππας (Πρέβεζα): “Θέλω πρώτα απ’ όλα να συγχαρώ την ομάδα της Λαμίας για την καθαρή και δίκαιη νίκη που πέτυχε. Στο πρώτο μέρος ήρθαμε μάλλον για τουρισμό και δεχτήκαμε δύο πολύ εύκολα γκολ. Πολύ καλά αλλά από λάθη δικά μας, πράγματα τα οποία τα δουλεύουμε στην προπόνηση. Τουλάχιστον πως να κάνουμε άμυνα, είναι βασικό… Στο παρότι μείναμε με δέκα, λόγω του ότι και η ομάδα της Λαμίας κέρδιζε 2-0 -ήταν λογικό- οπισθοχώρισε λίγο. Βγήκαμε μπροστά και είχαμε δοκάρι και μια δυο ευκαιρίες και στο τέλος μειώσαμε με ένα τυχερό γκολ. Το ξεχνάμε και σκεφτόμαστε το επόμενο παιχνίδι με τον Εθνικό Kατερίνης. Θα είναι δύσκολη η παραμονή μας στην κατηγορία, το ξέρουμε. Κάθε Κυριακή δίνουμε εξετάσεις”.

Νίκος Τσάμης (Λαμία): “Ευχαριστώ για τα καλά λόγια τον κ. Λάππα. Είχαμε ένα πρώτο ημίχρονο πάρα πολύ καλό, πετύχαμε δύο γκολ και η ομάδα δείχνει ότι έχει καθαρό μυαλό. Αρχίζει να ρολάρει. Είναι μια ομάδα που προσπαθεί να βρει την ηρεμία της. Στα τελευταία παιχνίδια δείχνουμε ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο μέσα στο γήπεδο. Έχουμε ανεβάσει κατά πολύ την απόδοσή μας στον επιθετικό τομέα. Στα τελευταία παιχνίδια η ομάδα αρχίζει και σκοράρει και μια ομάδα βάζει γκολ έχει μεγάλες πιθανότητες να πάρει και το ματς. Είχαμε ένα δεύτερο ημίχρονο το οποίο δεν ήταν καλό. Η ομάδα δείχνει ότι είναι λίγο κουρασμένη. Θα προσπαθήσουμε την εβδομάδα που μας έρχεται να βρούμε τρόπους να ξεκουράσουμε την ομάδα. Είχαμε μια δυσάρεστη απώλεια σήμερα, του Λαμπρογεώργου, που για 2η συνεχόμενη αγωνιστική έπαιξε τραυματίας και δυστυχώς θα τον χάσουμε για 15 ημέρες. Η ομάδα έχει άλλους 18 παίκτες στο ρόστερ. Πιστεύω ότι θα τους αξιοποιήσουμε στο 100% και το επόμενο παιχνίδι στην Φιλιππιάδα να είναι υπέρ μας”.